2011

Datum / sat  Program Mjesto održavanja
01.07. 21:00hSvečano otvorenje FestivalaCentralna pozornica - Vijećnica
02.07. 21:00hSamir Fejzić BandKolobara han
03.07. 20:00hVečer mode, sevdaha i tradicionalnih zanataBrusa bezistan
04.07. 21:00hDječiji festivalski dan: "Zagrli ljubav", Pokretno pozorišteCentralna pozornica - Vijećnica
05.07. 20:00hNaomi Druškić, klavirski resitalBošnjački institut - Fondacija Adila Zulfikarpašića
06.07. 18:30hRadionica za djecu "Ritmovi Evrope" (Fondacija lokalne demokratije)Plato ispred Katedrale
06.07. 21:00hMaximum PowerKolobara han
07.07. 19:00hIzložba fotografija "Dvojnost" (7.-31.juli)Gradska galerija Collegium Artisticum
07.07. 19:30hWojciech Waleczek, klavirski resital (Poljska)Dom OS BiH
08.07. 18:00hPromocija knjiga: "Malvasija" mr. Ive Oreškovića i "Mudrost na razmeđi" dr. Vesne MiovićJevrejska općina
08.07. 20:00hTeatar mladih Mostar: predstava "2050 - jedan novembarski dan"Dom policije
09.07. 19:30hIzložba kaligrafije (9-24 juli)Morića Han
09.07. 21:00hLeo Martin & Gabor Lengyel Retro Party BandKolobara han
10.07. 20:00hKoncert najboljih mladih slovenačkih muzičaraDom OS BiH
11.07. 21:00h"Krokodil Lacoste", predstava Kamernog teatra 55Zgrada Vijećnice
12.07. 21:00hNoć sefardske kuhinje "Purim Purim Purim lanu"Muzej Jevreja
13.07. 18:30hRadionica za djecu "Evropski kolaž" (Fondacija lokalne demokratije)Park atmejdan
13.07. 20:00hFlory Jagoda (SAD/BiH), koncert sefardskih ladino romansiBošnjački institut - Fondacija Adila Zulfikarpašića
14.07. 19:30hIzložba grafika i slika "ALUzijan" (14.-21. juli)Galerija Mak
14.07. 21:00hKoncert Muzičke produkcije BHRT: "Serenada ljetne noći"Kolobara han
15.07. 21:00hSmotra horova i vokalnih grupa (BiH, Hrvatska, Srbija)Plato ispred Katedrale
16.07. 21:00hMassimo SavićCentralna pozornica - Vijećnica
17.07. 21:00hSvečano otvorenje XIV međunarodnog festivala folklora (Albanija, Rusija, Turska, Poljska, Grčka)Centralna pozornica - Vijećnica
18.07. 21:00hMonodrama: "Dimnjačar", Ljubomir Kerekeš (Hrvatska)Kolobara han
19.07. 20:00hAdema Pljevljak, sopran / Suad Selimović, bariton Višnja Bakalar, klavirBošnjački institut - Fondacija Adila Zulfikarpašića
19.07. 21:00hThe Beat Fleet (TBF)Centralna pozornica - Vijećnica
20.07. 18:30hRadionica za djecu "Priče iz evrope" (Fondacija lokalne demokratije)Park atmejdan
21.07. 21:00hHaris DžinovićCentralna pozornica - Vijećnica
23.07. 21:00hZabavni orkestar Muzičke produkcije BHRT-a i vokalni solistiKolobara han
24.07. 21:00hBurhan ŠabanCentralna pozornica - Vijećnica
25.07. 21:00hVečer Muzeja Sarajeva: "Djevojačka sehara"Brusa bezistan
26.07. 21:00h35 godina Sarajevo diska - Edin Edo Pandur sa gostimaCentralna pozornica - Vijećnica
27.07. 18:30hRadionica za djecu "Zvjezdice za Evropu" (Fondacija lokalne demokratije)Park atmejdan
27.07. 20:00hGudački kvartet "Dominant" (Rusija)Bošnjački institut - Fondacija Adila Zulfikarpašića
28.07. 20:30hMotus Danza, pozorišno-plesni performans "Dead ManWalking" (Italija)Dom policije
29.07. 20:00hUdruženje umjetnika "Bellarte", vokalno-plesni recital "Ples za jedan glas"Franjevački međunarodni studentski centar Grbavica
30.07. 21:00hHor "Rejjan"Kolobara han
31.07. 20:00hVečer sevdaha, Udruženje sevdalija "Saray-sevdah", SarajevoCentralna pozornica - Vijećnica